Koło przyjaciół misji

Misje to nie abstrakcja! To rzeczywistość! To nie tylko ewangelizacja w egzotycznych krajach misyjnych, ale i nasze codzienne życie religijne, a zatem każdy chrześcijanin jest misjonarzem. Zapraszamy więc do pogłębiania świadomości o tym aspekcie życia Kościoła przez wspólną modlitwę, spotkania i korespondencję z misjonarzami, przygotowywanie dni misyjnych, nabożeństw i podejmowanie wielu innych ważnych działań.

Spotkania:

W każdy pierwszy czwartek miesiąca, godz.: 18:00, Msza św., po niej spotkane w Domu Parafialnym

Główne cele działalności naszej Grupy Misyjnej:

1.rozwijanie i popularyzowanie postaw misyjnych wśród parafian,

2.organizowanie i koordynowanie akcji i wydarzeń misyjnych na terenie parafii i poza nią,

3.przybliżanie życia misjonarzy, jego specyfiki oraz ich potrzeb,

4.formacja członków grupy.

Mottem naszej działalności jest:

Jedność

Eucharystia

Główne linie naszego działania:

- Gorąca modlitwa za wszystkich misjonarzy, szczególnie Zgromadzenia Misji – każdy z nas codziennie (indywidualnie) odmawia modlitwę misyjną (w dowolnym momencie w ciągu dnia),

- Informacje i kontakt z misjonarzami pracującymi na różnych placówkach na Madagaskarze, Beninie, Kazachstanie. Składają się na to spotkania (w ramach możliwości) z misjonarzami, odwiedzającymi naszą parafię, spotkania ze świeckimi misjonarzami grupy MISEVI Polska, a także śledzenie na bieżąco wiadomości zamieszczanych w Wiadomościach Misyjnych Sekretariatu Misyjnego Księży Misjonarzy w Krakowie oraz na stronie internetowej.

- Staramy się aktywnie uczestniczymy w misyjnej działalności Kościoła Powszechnego – przede wszystkim w TYGODNIU MISYJNYM. Polega to m.in. na udziale i prowadzeniu nabożeństw różańcowych i mszy św. (komentarze, czytania, modlitwa wiernych, procesja z darami). Uczestniczymy także w kweście na misje, projekcji filmów o tematyce misyjnej, prelekcjach, spotkaniach z misjonarzami.

- Członkowie zobowiązali się wspomóc działalność misyjną przez comiesięczne ofiary pieniężne. Dzięki temu mogliśmy przekazać wsparcie: 2 razy młodzieży MISEVI wyjeżdżającej na Madagaskar i do Beninu, Misjonarzowi z Kazachstanu, z Madagaskaru i Nowej Gwinei. Ze względu na małą ilość osób, ofiary nie są duże, ale zawsze wspomagają.

Działamy w jedności z naszą parafią

Jako Grupa Misyjna uczestniczymy aktywnie w życiu parafii włączając się (lub inicjując) w okazjonalne wydarzenia. Przykładowo: prowadzenie Drogi Krzyżowej z rozważaniami misyjnymi, modlitwa różańcowa

Warto odwiedzić strony:

1) Sekretariat Misyjny Prowincji Polskiej Zgromadzenia Misji: http://www.adgentes.misjonarze.pl/

2) Stowarzyszenie Świeckich Misjonarzy św. Wincentego a Paulo https://www.misevi.pl/

KAŻDY może tę działalność wspomóc swoją modlitwą oraz ofiarą, wystarczy skontaktować się z Opiekunem Koła.

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEGO DZIEŁA MISYJNEGO. WSZYSCY SĄ MILE WIDZIANI WE WSPÓLNOCIE!