Komunia

EUCHARYSTIA

"Eucharystia jest źródłem i zarazem szczytem całego życia chrześcijańskiego"

Najświętszy  Sakrament  jest  to   prawdziwe  Ciało prawdziwa Krew Pana Jezusa pod postaciami chleba i wina.

1. Pan   Jezus ustanowił Najświętszy Sakrament w Wielki Czwartek podczas Ostatniej Wieczerzy.
  2. Msza święta  to Ofiara i Uczta Nowego Testamentu, w której Pan Jezus pod postaciami chleba i wina ofiaruje się za nas swojemu Ojcu i daje nam do spożycia swoje Ciało i Krew.
  3. W pełni uczestniczymy w Eucharystii poprzez wsłuchanie się w Słowo Boże, modlitwę, śpiew i przyjęcie Chrystusa Eucharystycznego.
  4. Uroczyste udzielenie Pierwszej Komunii św. w diecezji opolskiej i naszej parafii odbywa się po rocznym przygotowaniu  trzecioklasistów.
  5. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kościelnymi mamy obowiązek uczestniczyć we

Mszy św. w następujące dni:

1. Wszystkie niedziele
  2. Uroczystość Bożego Narodzenia (25 grudnia)
  3. Uroczystość Bożej Rodzicielki (1 stycznia)
  4. Uroczystość Trzech Króli (6 stycznia)
  5. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego (Wielkanoc)
  6. Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało)
  7. Uroczystość Wniebowzięcia NPM (15 sierpnia)
  8. Uroczystość Wszystkich Świętych (1 listopada)