Program pielgrzymki do Francji

Termin: 11 - 21 września 2019
Cena: 3 450 zł
Stali Klienci: 3 270 zł

DZIEŃ 1.  Zbiórka uczestników o godz. 4:45. Wyjazd w kierunku Niemiec o godz. 5:00. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Kolonii.
DZIEŃ 2. Śniadanie, po którym przejazd do Paryża. W przerwie podróży wizyta w Banneux, gdzie w 1933 r. miało miejsce osiem objawień Matki Bożej 12-letniej Marietcie Beco. Msza Święta. Następnie przejazd do Reims – stolicy Szampanii. Zwiedzanie perły gotyku i miejsca koronacji królów francuskich – katedry Notre-Dame, która zwana jest „Katedrą Aniołów”. Dalszy przejazd do Paryża. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Paryża.
DZIEŃ 3. Śniadanie, po którym przejazd do centrum Paryża. Wyspa La Cite, gdzie znajduje się wspaniała katedra Notre-Dame. Msza Święta w Kaplicy Cudownego Medalika, a także nawiedzenie kaplicy przy Rue de Sevres, gdzie znajduje się grób św. Wincentego a Paulo – opiekuna ubogich i założyciela Zgromadzenia Misji. Czas na modlitwę. Wjazd na Wieżę Eiffla, symbol Paryża skonstruowany na wystawę światową w 1889 roku. Spacer po dzielnicy artystów – Montmarte z wspaniałą Bazyliką Sacre Coeur. Obiadokolacja w restauracji. Wieczorem rejs statkiem po Sekwanie, podczas którego podziwiać będziemy najważniejsze zabytki Paryża. Powrót na nocleg do hotelu.
DZIEŃ 4. Śniadanie, po którym przejazd do Wersalu - zwiedzanie rezydencji francuskich możnowładców, która wraz z przyległymi ogrodami uchodzi za najpiękniejszy barokowy zespół pałacowo-ogrodowy Paryża. Następnie przejazd do sanktuarium św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Lisieux. Nawiedzenie bazyliki św. Teresy, a także zwiedzanie domu rodzinnego Świętej oraz klasztoru. Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Avranches.
DZIEŃ 5. Śniadanie. Przejazd do Mont Saint Michel – klasztoru o unikatowym położeniu. Miejsce to, będące obecnie ważnym ośrodkiem kultu Archanioła Michała oraz zabytkiem wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO, w przeszłości nosiło miano niezdobytej twierdzy. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Bordeaux.
DZIEŃ 6. Śniadanie, po którym przejazd do miejscowości Saint-Vincent-de-Paul – miejsca narodzin św. Wincentego a Paulo. Następnie przejazd do jednej z miejscowości na francuskim wybrzeżu Atlantyku. Czas na wypoczynek na plaży. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w Lourdes.
DZIEŃ 7. Śniadanie. Całodzienny pobyt w Lourdes: droga krzyżowa, Msza Święta. Czas wolny na wypoczynek i indywidualną modlitwę, możliwość kąpieli w wannach z cudowną wodą. Wieczorem nabożeństwo maryjne z lampionami. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.
DZIEŃ 8. Śniadanie. Przejazd w okolice Carcassonne - jednego z najlepiej na świecie zachowanych średniowiecznych zespołów warowno-obronnych (wizyta na jednym z punktów widokowych). Następnie przejazd do Avignonu, gdzie zobaczymy: pałac papieży, katedrę Notre Dame des Domes oraz słynny most St. Benezet. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Avignon.
DZIEŃ 9. Śniadanie, po którym przejazd do Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej w La Salette. Msza Święta. Czas na indywidualną modlitwę. Wieczorem udział w nabożeństwie maryjnym. Obiadokolacja i nocleg w hotelu przy Sanktuarium.
DZIEŃ 10. Śniadanie. Następnie przejazd do Ars. Nawiedzenie bazyliki św. Jana Marii Vianney – patrona kapłanów. Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Strasburga.
DZIEŃ 11. Śniadanie, po którym przejazd do Strasburga – stolicy Alzacji i siedziby Parlamentu Europejskiego. Nawiedzenie katedry Najświętszej Maryi Panny oraz spacer brzegiem rzeki malowniczą dzielnicą Petite France. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie pielgrzymki w późnych godzinach nocnych.

CENA OBEJMUJE:
  • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
  • 10 noclegów w hotelach lub pensjonatach ***, zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych z łazienkami;
  • Wyżywienie: 10 śniadań wzmocnionych, 10 obiadokolacji;
  • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
  • Opiekę duchową kapłana;
  • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20.000 EUR i NNW do 2.000 EUR;
  • Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
CENA NIE OBEJMUJE:
  • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: ok. 120-130 Euro;
  • Napojów do obiadokolacji;
  • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 800 zł;
  • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (103,50 zł) lub 7,5% z chorobami przewlekłymi (258,75 zł).

Przy podpisaniu umowy oraz wpłacie zaliczki do dnia 31.03.2019, ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 3% wartości imprezy w cenie wyjazdu.

UWAGI:
  • Program ramowy - kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
  • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 42 osoby;
  • Każdy Uczestnik powinien posiadać dokument tożsamości (dowód osobisty/paszport) ważny minimum 90 dni od daty powrotu;
  • Kolejność przydzielania miejsc w autokarze uzależniona jest od kolejności zapisów na pielgrzymkę;

WARUNKI PŁATNOŚCI:
PRZELEWEM na nr konta biura ze stopki programu:
do 31 marca 2019 – 400 zł
do 11 sierpnia 2019 – 3050 zł (stali klienci – 2870 zł)

lub

GOTÓWKĄ u ks. Piotra Szczepańskiego o godz. 19:00 w następujących terminach w domu katechetycznym:

24 marca 2019 – 400 zł
28 kwietnia 2019 – 1000 zł
16 czerwca 2019 – 1000 zł
4 sierpnia 2019 – 1050 zł (stali klienci – 870 zł )

Informacje i zapisy u ks. Piotra Szczepańskiego
tel. 77 415 55 48 wew. 22 w godz. 20:00 – 21:00 codziennie (oprócz środy)

Zgłoszenie przez internet. Wypełnij formularz ---> TUTAJ

Program do pobrania ---> TUTAJ

Ogólne Warunki Uczestnictwa ---> TUTAJ
Informacje wyjazdowe o Francji ---> TUTAJ
Informacjie o warunkach ubezpieczenia ---> TUTAJ

Zostały: 2 wolne miejsa

Please publish modules in offcanvas position.