Dzisiaj jest: 24 Styczeń 2019    |    Imieniny obchodz: Felicja, Rafał, Tymoteusz
25.12.2018r.
NARODZENIE PAŃSKIE

W osobie Dzieciątka Jezus przychodzi najpiękniejsza Miłość. Ku Niemu zwracają się nasze myśli i serca. W czasie Świąt Bożego Narodzenia ogrzewamy się wzajemnie ciepłem Miłości, Nadziei i Wiary. Wpatrując się w Jezusa, Maryję i Józefa, pragniemy od Nich zaczerpnąć najlepsze wzory: dobrego życia osobistego, zdrowego życia rodzinnego, a także pięknych relacji międzyludzkich.
Betlejem jest otwarte dla wszystkich, gdyż nowonarodzony Jezus czeka na każdego z nas. Niech Tajemnica Bożego Narodzenia rozpali w nas na nowo chęć prawdziwej troski o naszą wiarę. Utwierdzajmy się wzajemnie we wierze przez świadectwo naszych czynów. Niech nasza codzienność będzie odzwierciedleniem tego, w co wierzymy. Te życzenia pragniemy złożyć Wszystkim Parafianom i Gościom w imieniu Wspólnoty Kapłanów pracujących w naszej parafii. Pragniemy również podziękować za życzenia kierowane pod naszym adresem.

1. Serdecznie pragniemy podziękować tym wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania Święta Bożego Narodzenia, zarówno w kościele, jak i w naszym domu. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli duchową adopcję dziecka poczętego. Dziś zakończyła się dziewięciomiesięczna modlitwa w intencji dzieci poczętych.
  2. Jutro drugi dzień świąt Bożego Narodzenia – wspominamy św. Szczepana, pierwszego męczennika. Ofiary w tym dniu składane przeznaczone są na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego. W tym dniu o godz. 15:00 „Świta św. Michała Archanioła” zaprasza na jasełka, które odbędą się w kościele parafialnym. Jasełka będą wystawione ponownie 6 stycznia o godz. 15:00.
  3. W czwartek 27 grudnia – Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie Apostolatu Maryjnego w Domu Parafialnym.
  4. Od piątku 28 grudnia pragniemy odwiedzić Parafian w ich domach. Kancelaria parafialna do 17 stycznia będzie czynna od poniedziałku do piątku od 8:00 - 9:00.
  5. Plan odwiedzin duszpasterskich na nadchodzący tydzień:
PIĄTEK – 28.12. – godz. 16:00 - ul. Wrocławska 2, 4, 6 i 40 - 60 (parzyste)
SOBOTA – 29.12. – godz. 10:00 - Wojsław i Polana
SOBOTA – 29.12. – godz. 16:00 - ul. Wrocławska 8 - 38 (parzyste) i 1 - 41 (nieparzyste)
NIEDZIELA – 30.12. – godz. 15:00 - ul. Wrocławska 43 - 65 (nieparzyste) i ul. Krakowska 1, 2, 3, 4, 9, 10, 11, 12, 14, 18, 19, 20, 23