Dzisiaj jest: 13 Grudzień 2018    |    Imieniny obchodz: Łucja, Otylia, Eugeniusz
ODPUST PARAFIALNY KU CZI ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA
30.09.2018r.

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Odpustową naszej parafii i kościoła ku czci Świętego Michała Archanioła. Powierzamy się Jego wstawiennictwu u Boga, abyśmy nie ulegli pokusie do złego i przez Boże Miłosierdzie wytrwali w dobrym do końca. Wszystkim Parafianom i Gościom przybyłym na odpust życzymy wiele łask Bożych wypraszanych za przyczyną św. Michała Archanioła. O godz. 12.00 uroczysta suma odpustowa, której będzie przewodniczył Ks. Józef Łucyszyn CM, kapłan ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy. O godz. 17:00 zapraszamy na recital organowy Pawła Kuchnickiego z Poznania.
  2. W nadchodzącym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • w poniedziałek - św. Teresę od Dzieciątka Jezus
  • we wtorek - Świętych Aniołów Stróżów
  • w czwartek - św. Franciszka z Asyżu
  • w piątek - św. Faustynę Kowalską
  1. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy: dla dorosłych i dzieci codziennie o godz. 17.15, dla młodzieży oraz kandydatów przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania w czwartki o godz. 17.15.
  2. We wtorek o godz. 17.15 różaniec połączony z wypominkami za zmarłych. O godz. 18.00 Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach.
  3. Spotkanie Koła Przyjaciół Misji odbędzie się w czwartek 4 października po Mszy św. wieczornej w Domu Parafialnym.
  4. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi o godz. 6.00 rano, popołudniu od godz. 17.00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu do adoracji i Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. O godz. 18.00 Msza św.  o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Po Mszy św. zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwą różańcową. Każda część będzie w innej intencji.
  5. W I sobotę miesiąca odwiedzimy Chorych z posługą sakramentalną.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej Gościa Niedzielnego oraz do nabycia kalendarzy Rolników i kalendarzy diecezji opolskiej.
  7. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Małgorzata Bulic, l. 85 z ul. Warszawskiej.