Dzisiaj jest: 20 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodz: Renata, Filipina, Eustachy

XXIV  NIEDZIELA ZWYKŁA

16.09.2018r.

______________________________­­­­­­­­­­__________

1. Dzisiaj o godz. 12.00 w kaplicy na Osiedlu odbędzie się Msza św. odpustowa ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego.

2. Serdecznie zapraszamy na dzisiejszy koncert X edycji Lata Organowego, który rozpocznie się o godz. 17.00. Wystąpią: profesor Julian Gembalski z Katowic (organy) i profesor Elżbieta Grodzka-Łopuszyńska z Katowic (sopran). W programie muzyka Elsnera, Mendelsona, Moniuszki oraz improwizacje.

3. W nadchodzącym tygodniu w liturgii wspominamy:

we wtorek – Święto św. Stanisława Kostki

w czwartek – Wspomnienie świętych męczenników koreańskich

w piątek – Święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty

4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.

5. W piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.

6. W niedzielę, 23 września po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania z klas 7,8 i 3 gimnazjum.

7. Podczas tegorocznej sumy odpustowej 30 września zaśpiewają dawni członkowie chóru kościelnego. Zapraszamy wszystkich byłych chórzystów na próbę 30 września na godz. 10.00 do Sali katechetycznej, gdzie zapewniony będzie repertuar. Będzie to forma upamiętnienia wieloletniej działalności śp. Stanisława Ożgi w rocznicę śmierci. Zostanie też umieszczona przy organach niewielka tabliczka upamiętniająca tę społecznie ważną dla parafii działalność.

8. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej Gościa Niedzielnego.

9. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Wojciech Markowski l.75, Ojciec Ks. Proboszcza. Jego pogrzeb odbył się w Bydgoszczy w minioną sobotę.

Dobry Jezu, a nasz Panie…