Warsztaty chóralne w Krzeszowicach

W dniach 23-25 września w ośrodku „Vincentinum” w Krzeszowicach odbyły się warsztaty dla chórów z parafii pw. św. Michała Archanioła w Grodkowie oraz z parafii pw. Trójcy Świętej w Żmigrodzie. Inicjatorem wspólnego wyjazdu był ks. Arkadiusz Markowski – proboszcz z grodkowskiej parafii, zaś prowadzącymi zajęcia byli dyrygenci w/w chórów – Agnieszka Kret i Jacek Truty. Głównym celem tego wydarzenia była praca nad doskonaleniem swoich wokali oraz przygotowanie nowego repertuaru. Uczestnicy mogli utrwalić dobre nawyki śpiewacze, dopracować swoją dbałość emisyjną oraz zgłębić tajniki technik wokalnych.

Wspólne spędzenie czasu to też możliwość integracji między chórzystami i wymiany doświadczeń. Oprócz wspólnej pracy nad repertuarem był czas na spacer przy położonym niedaleko Klasztorze Karmelitów Bosych w Czernej, gdzie chórzyści mogli zaprezentować pieśni i poczuć więź wspólnoty. Wieczorem zaś, po kolacji, uczestnicy warsztatów odpoczywali śpiewając piosenki biesiadne, rozmawiając i spędzając miło czas.

Nowo przyswojone pieśni zostały wyśpiewane podczas niedzielnej mszy świętej - było to niejako podsumowanie wspólnego szkolenia. Owocami warsztatów było też pogłębienie swojej duchowości i umocnienie więzi z Bogiem poprzez wychwalanie Go śpiewem.

Jacek Truty - dyrygent i organista